top of page

SİNEMASAL HOUSE

Balat’ın tarihi dokusu içerisinde yer alan bir sanat evi: Sinemasal (Art) House

Discover Balat… The Most Beautiful Neighbor of Istanbul

Balat, İstanbul'un Fatih ilçesinde Haliç'in kıyısında Ayvansaray ile Fener arasında bir semttir.

Sokaklarındaki yaşanmışlıkları, tarihi yapısı ve kültür sanata olan uyumu ile sanatçıların ve turistlerin yoğun ilgisini çeken Balat, nostaljik İstanbul'u hissetmek isteyenler için eşsiz bir bölgedir.

Fener Rum Patrikhanesi ziyareti ile başlayan turist gezileri, Rum Okulu ve eşsiz güzellikleriyle Balat sokakları ile devam ederek Kariye Müzesi ile sonlanıyor. Bu unutulmaz anlar içerisinde bir ara dinlenme noktasına ihtiyaç duyarsanız sizleri Sinemasal (Art) House’da misafir etmekten büyük mutluluk duyarız.

Aslına uygun olarak, tamamıyla geri dönüşüm yöntemiyle restore edilen tarihi bir binada yer alan Sinemasal (Art) House, Sinemasal için genel merkez olma özelliğinin yanı sıra sizler için de eşsiz bir deneyim sunuyor.

Dört katlı binanın; mahzen katı Sinemasal’ın kurulduğu günden bugüne kadar gelişmeleri yansıtacak şekilde bir müze, zemin katı nostaljik İstanbul’un hissedileceği bir kafe, 1. katı sanatçılar için ortak çalışma alanı, 2. katı ise reklam ajansı olarak hizmet veriyor. Akşamları ise tüm bina etkinlik alanlarına dönüşüyor.

 

Sizler de ister House'un benzersiz etkinliklerine katılarak yeni arkadaşlıklar edinebilir, isterseniz de kendi etkinliklerinizi organize edebilirsiniz.

Art House iş modeli ile elde edilen gelirin tamamı çocukların sinemayla tanışmasına vesile oluyor.

bottom of page