top of page

GİZLİLİK POLİTİKASI

Sinemasal, ziyaretçi ve kullanıcılarının gizliliğine ve onların kişisel bilgilerini veri koruma kanunları uyarınca koruma ve amacına uygun bir şekilde kullanma hususuna büyük önem verir. Sinemasal Gizlilik Politikası hakkında detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. (Son güncelleme: 5 Mart 2023)

Sinemasal E-bulten Üyeliği hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayın.

Sinemasal.org Gizlilik Politikasına Hoş Geldiniz!

Sinemasal ziyaretçi ve kullanıcılarının gizliliğine ve onların​ kişisel bilgilerini veri koruma kanunları uyarınca koruma ve amacına uygun bir şekilde kullanma hususuna büyük önem verir. İşbu politikada kişisel bilgileri nasıl toplayabileceğimiz ve kullanabileceğimizin yanı sıra, bu bilgilere ilişkin olarak ziyaretçilerimiz ve kullanıcılarımızın sahip olduğu haklar ve seçenekler açıklanmaktadır. Hizmetlerimizden herhangi birine erişim sağlamadan veya herhangi birini kullanmadan önce işbu politikayı okumanızı ve tamamen anladığınızdan emin olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

1. Lütfen dikkatle okuyun!

İşbu Sinemasal.org Gizlilik Politikası ("Gizlilik Politikası"), bizim (Sinemasal Kültür Sanat Derneği de dâhil tüm dünyadaki iştirakleri ile beraber - "Sinemasal", "biz" veya "bizi") kayıtsız ziyaretçilerimiz ve VIP kullanıcılarımız da dâhil kayıtlı kullanıcılarımıza (her biri bir "Ziyaretçi" veya "Kullanıcı" (sırasıyla) veya "siz") ait bilgileri Sinemasal'ın web siteleri (www.sinemasal.org ve alt alanlarının tümü de dâhil, "Web Sitesi"), web uygulamaları ("Sinemasal Uygulamaları") mobil uygulamaları ("Mobil Uygulamalar") ve ilgili hizmetlerine (topluca, "Hizmetler") erişim sağlamaları ve bunları kullanmaları ile bağlantılı olarak nasıl topladığımızı ve kullandığımızı açıklamaktadır.​

Gizlilik Politikasının amacı, kişisel bilgilerinizi ne zaman, neden ve nasıl topladığımızı ve kullandığımızın yanı sıra, yasal haklarınızı size açıklamaktır. İşbu Gizlilik Politikasının bizimle yapmış olduğunuz herhangi bir sözleşmenin hükümlerini ya da ilgili veri koruma kanunları çerçevesinde sahip olabileceğiniz hakları geçersiz kılması amaçlanmamaktadır.

 

Hizmetlerimizden herhangi birine erişim sağlamadan ya da herhangi birini kullanmadan önce işbu politikayı okuyun ve kişisel bilgilerinize ilişkin uygulamalarımızı tam olarak anladığınızdan emin olun. Eğer işbu Gizlilik Politikasını okudunuz ve tam olarak anladınızsa ve uygulamalarımıza karşı çıkıyorsanız, bu web sitesi, uygulama ya da hizmetten derhal çıkmalı ve Hizmetlerimizden herhangi birini herhangi bir şekilde kullanmaktan kaçınmalı ya da kullanmaya son vermelisiniz. İşbu politikaya ilişkin herhangi bir sorunuz ya da kaygınız varsa, lütfen bizimle info@sinemasal.org adresinden temasa geçiniz.

Özet: İşbu politikada bizim gizlilik uygulamalarımız açıklanmaktadır - ziyaretçilerimiz ve kullanıcılarımıza ait hangi bilgileri topluyoruz, bu bilgileri nasıl topluyoruz, bu bilgilerle ne yapıyoruz, bu bilgileri nasıl koruyoruz ve bilgilerinize ilişkin haklarınız.

Hizmetlerimizden herhangi birine erişim sağlayarak veya hizmetlerimizden herhangi birini kullanarak, bu Gizlilik Politikasını okumuş olduğunuzu kabul etmiş olursunuz.

2. Hangi bilgileri topluyoruz?
2.1. Ziyaretçi ve Kullanıcı Bilgileri

Ziyaretçilerimiz ve Kullanıcılarımıza ait iki tür bilgi topluyoruz:

 1. Bir Ziyaretçiye veya tanımlanmayan Kullanıcıya ait, bize verilen veya Hizmetleri kullanması vasıtasıyla otomatikman toplanan, tanımlanmayan ve tanımlanamayan bilgiler ("Kişisel Olmayan Bilgiler"). Bu tür Kişisel Olmayan Bilgiler, bilgilerin toplanmış olduğu Ziyaretçi veya Kullanıcıyı tanımlayabilmemize olanak vermez. Topladığımız Kişisel Olmayan Bilgiler ağırlıklı olarak, Ziyaretçiler ve Kullanıcıların Hizmetlerdeki göz atma ve tıklama faaliyetleri, oturum ısı haritaları ve kaydırmalar, Ziyaretçi veya Kullanıcının cihazına ilişkin tanımlayıcı olmayan bilgiler, işletim sistemi, internet tarayıcısı, ekran çözünürlüğü, dil ve klavye ayarları, internet servis sağlayıcısı, başvuran sayfalar/çıkış sayfaları, tarih/zaman damgaları vs. gibi teknik ve kümelenmiş kullanım bilgilerinden oluşur.

 2. Kişiyi tanımlamak için kullanılan bilgiler, yani bir kişiyi tanımlayan veya makul bir çaba sonucunda bir kişinin tanımlanmasını sağlayan veya kişisel ya da hassas nitelikteki bilgiler ("Kişisel Bilgiler"). Topladığımız Kişisel Bilgiler ağırlıklı olarak irtibat bilgileri (ör. e-posta adresi veya telefon numarası), yalnızca Ücretli Hizmetlerin (bağış işlemleri dahil) Kullanıcılarından toplanan fatura bilgileri (isim, fatura adresi, ödeme yöntemi ve işlem detayları), bir göz atma veya kullanım oturumuna ilişkin ayrıntılar (IP adresi, coğrafi konum ve/veya benzersiz aygıt tanımlayıcı), bağlantılı üçüncü taraf hesaplarına ilişkin ayrıntılar (örneğin bağlantılı bir Google veya Facebook hesabının e-posta adresi veya kullanıcı adı), bize verilen taranmış kimlik belgeleri (örneğin nüfus kağıdı, ehliyet, pasaport veya resmi şirket tescil belgeleri), yazışmalar (Hizmetlerimiz vasıtasıyla veya Hizmetlerimiz için karşıya yüklenmiş olanlar da dâhil) ve Ziyaretçiler ve/veya Kullanıcılar tarafından Hizmetlere erişim sağlamaları ve/veya Hizmetleri kullanmaları vasıtasıyla bize verilen tüm diğer Kişisel Bilgilerden oluşur. Şüpheye mahal bırakmamak adına, Kişisel Bilgiler ile bağlantılı veya Kişisel Bilgilere bağlı herhangi bir Kişisel Olmayan Bilgi (örneğin, sunduğumuz Hizmetleri geliştirmek amacıyla), bu bağlantı veya bağ mevcut olduğu sürece tarafımızca Kişisel Bilgi addedilir ve Kişisel Bilgi gibi muamele görür.

2.2. Sinemasal'a Yapılan Sponsorluk, Gönüllülük ve İş Başvurularının Sahiplerine Ait Bilgiler

Ayrıca Sinemasal'a sponsorluk, gönüllülük ve profesyonel anlamda iş başvurusunda bulunan kişiler ("Başvuru Sahipleri") tarafından www.sinemasal.org internet sitesine ait sayfalardan yayınlanan açık pozisyonlardan herhangi birine e-posta ile veya başka bir yolla başvurdukları zaman bize verilen bilgileri de topluyoruz (aşağıda Bölüm 6'de ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde).

Özet: İki tür bilgi topluyoruz: Kişisel Bilgiler (bir kişiyi benzersiz bir şekilde tanımlamak için kullanılabilen bilgiler) ve Kişisel Olmayan Bilgiler (tanımlayıcı olmayan bilgiler). Kullanıcılarımıza ve ziyaretçilerimize, sponsorluk, gönüllülük ve iş başvurusu sahiplerine ve bize bilgi sağlayan diğer herkese ait bu bilgileri topluyoruz.

3. Bu bilgileri nasıl topluyoruz?

Kullandığımız iki ana yöntem bulunmaktadır:

 1. Hizmetleri kullanmanız vasıtasıyla bilgi topluyoruz. Web Sitesine göz attığınız, bir Kullanıcı Hesabı oluşturduğunuz, Kullanıcı hesabınızı düzenlediğiniz ve bilgileri ve içerikleri karşıya yüklediğiniz ve/veya herhangi bir Sinemasal Uygulamasını ve/veya Mobil Uygulamayı indirdiğiniz ve kullandığınız zaman, bunun farkındayız ve ister bağımsız olarak ister aşağıda Bölüm 8'de ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde "çerezlerin" ve diğer izleme teknolojilerinin kullanımı da dâhil olmak üzere, aşağıda Bölüm 7'de ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde üçüncü taraf hizmetlerinin yardımıyla genel olarak bu kullanımları, oturumları ve ilgili bilgileri bir araya getirecek, toplayacak ve kaydedeceğiz.

 2. Bize kendi isteğinizle verdiğiniz bilgileri topluyoruz. Örneğin, Hizmetlerimize kaydolduğunuz, Facebook veya Google gibi üçüncü taraf hizmetleri vasıtasıyla Hizmetlerimize giriş yaptığınız, bağış ve/veya satın alma işlemleri gerçekleştirdiğiniz, Hizmetlerimizden herhangi birini kullanırken bu tür Kişisel Bilgileri gönderdiğiniz veya karşıya yüklediğiniz ve/veya herhangi bir iletişim kanalından (örneğin Sinemasal'ın iletişim formları, e-posta) bizimle doğrudan irtibata geçtiğiniz zaman bize verdiğiniz bilgileri topluyoruz.

 3. Ayrıca, aşağıda Bölüm 7'de de belirtildiği üzere üçüncü taraf kaynaklardan da bilgi topluyoruz.

Özet: Hizmetlerimizi ziyaret ettiğiniz veya kullandığınız zaman - bize ayrıca belli bilgileri de verebilirsiniz (Hizmeti kullanma sürecince otomatikman veya manüel olarak göndererek).

4. Bu bilgileri neden topluyoruz?

Bu tür Kişisel Olmayan ve Kişisel Bilgileri şu amaçlar doğrultusunda topluyoruz: 

 1. Hizmetleri sağlamak ve çalıştırmak için 

 2. Ziyaretçiler ve Kullanıcıların ortak veya kişisel tercihleri, deneyimleri ve sorunları esasında Hizmetlerimizi daha da geliştirmek, özelleştirmek ve iyileştirmek için 

 3. Kullanıcılarımıza kesintisiz müşteri desteği ve teknik destek sağlamak için 

 4. Hizmetlere ilişkin genel veya kişiselleştirilmiş bildirimler ve promosyon iletileri ile Ziyaretçilerimiz ve Kullanıcılarımıza ulaşabilmek için (aşağıda Bölüm 9'da ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde) 

 5. Bazı yarışmalar, etkinlikler ve promosyonlara olanak ve destek sağlamak ve bunları sunmak, katılımcıların uygunluğunu belirlemek, performanslarını izlemek, kazananlarla irtibata geçmek ve ödüller ile hakları vermek için 

 6. Bizim veya iş ortaklarımızın ilgili hizmetlerimizi sağlamak ve geliştirmek için kullanabileceği kümelenmiş istatistiksel veriler ve diğer kümelenmiş ve/veya çıkarılmış Kişisel Olmayan Bilgiler oluşturmak için 

 7. Veri güvenliği ve sahteciliği önleme kabiliyetlerimizi artırmak için 

 8. Sponsorluk Başvurusu Sahiplerinin Sinemasal'a sponsor olmaları üzerine adaylığını değerlendirmek, Gönüllülük ve İş Başvurusu Sahiplerinin Sinemasal'da çalışmak üzere adaylığını değerlendirmek için (aşağıda Bölüm 6'de ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde) ve 

 9. Tüm ilgili kanunlar ve yönetmeliklere uymak için

Şu konularda tatmin olduğumuz takdirde Kişisel Bilgilerinizi yalnızca Bölüm 4'te belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanacağız:

 1. Kişisel Bilgilerinizi kullanmamız sizinle aramızdaki bir sözleşmeyi icra etmek ya da sizinle bir sözleşme akdetmek için gerekli işlemleri gerçekleştirmek için gerekli ise (örneğin size bir etkinlik hizmeti sağlamak, size kullanıcı desteği ve teknik destek sağlamak için) veya

 2. Kişisel Bilgileri kullanmamız ilgili herhangi bir yasa ya da yönetmelik uyarınca bir yükümlülüğü yerine getirmek için gerekli ise veya

 3. Kişisel Bilgileri kullanmamız bir dernek olarak meşru menfaatlerimizi desteklemek için gerekli ise (örneğin kullanıcı trendlerini tanımlayarak Hizmetlerimizi, Sinemasal çalışmalarının etkinliğini sürdürmek, geliştirmek ve teknik sorunları tanımlamak için).

 

Sitemizi 18 yaşından küçük çocukların ziyaretçi olarak kullanmasında herhangi engel bulunmamaktadır. 18 yaşından küçük çocuklardan Kişisel Bilgileri bilerek toplamıyoruz. Ebeveynler ve vasiler çocuklarının faaliyetlerini her zaman denetlemelidir.

Özet: Hizmetlerimizi sağlamak ve daha iyi ve güvenli bir hale getirmek için bilgi topluyor ve bu bilgileri kullanıyoruz. Ayrıca ziyaretçilerimiz, kullanıcılarımız ve iş başvurusu sahipleriyle irtibata geçmek ve ilgili kanunlara uymak için de bilgi topluyor ve bu bilgileri kullanıyoruz.

5. Bilgilerinizi nerede saklıyoruz?

 

5.1. Sinemasal.org Ziyaretçileri ve Kullanıcılarının Kişisel Bilgileri, Sinemasal ve Hizmetlerimizin uygun bir şekilde sunulması için gerektiğinde ve/veya kanunlarca zorunlu tutulduğu takdirde, diğer yetki alanlarındaki yetkili iştiraklerimiz ve hizmet sağlayıcılarımız tarafından tüm dünya genelinde tutulabilir, işlenebilir ve saklanabilir (aşağıda ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde). 

Sinemasal'a Yapılan Sponsorluk, Gönüllülük ve İş Başvurusu Sahiplerinin Bilgileri Peru, Güney Afrika, Filipinler ve Türkiye'de, başvurulan pozisyonun bulunduğu yerde/yerlerde ve gerektiğinde Üçüncü Taraf Hizmetlerimiz tarafından sağlanan güvenli bulut depolama alanlarında tutulacak, işlenecek ve saklanacaktır. 

Sinemasal Kültür Sanat Derneği'nin merkezi Türkiye'de bulunmaktadır. 

Sinemasal adına Kişisel Bilgilerinizi saklayan ve işleyen Sinemasal iştirakleri ve hizmet sağlayıcılarının her biri, endüstri standartlarına uygun olarak ve yetki alanlarında geçerli daha düşük düzeydeki kanuni şartlara bakılmaksızın bu bilgileri koruma ve emniyet altına almaya sözleşme hükümleri ile mecburdur.

5.2.AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı İfşası

Sinemasal.org, AB-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesine ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesine katılmıştır ve bu Çerçeveye bağlı kaldığını onaylamıştır. Sinemasal.org, Gizlilik Kalkanı Çerçevesine güvenerek kendisine verilen ve Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinden ve İsviçre’den elde edilen tüm Kişisel Bilgileri bu Çerçevenin ilgili İlkelerine tabi tutma ilkesine bağlı kalmaktadır. Gizlilik Kalkanı Çerçevesi hakkında daha fazla bilgi almak için ABD Ticaret Bakanlığının Gizlilik Kalkanı Listesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Sinemasal.org, başkalarına aktarım yükümlülüğü hükümleri de dâhil, AB'den elde ettiği Kişisel Bilgileri (bilahare aktarımlar dahil) başkalarına tüm aktarımlarında Gizlilik Kalkanı İlkelerine bağlı kalmaktadır.

 

Gizlilik Kalkanı Çerçevesi uyarınca elde edilen veya aktarılan bilgilere ilişkin olarak, Sinemasal.org ABD Federal Ticaret Komisyonunun (FTC) düzenleme yetkilerine tabidir. Ulusal güvenlik ve hukuki yaptırım gerekliliklerini karşılamak da dâhil olmak üzere, Sinemasal.org’un belli durumlarda yetkili makamların yasal taleplerine yanıt olarak Kişisel Bilgileri ifşa etmesi talep edilebilir ve yerel veri koruma kanunlarınca izin verildiği durumlarda Sinemasal.org bunu yapacaktır.

Eğer tatmin edici bir şekilde ele almış olmadığımız, çözümlenmemiş bir gizlilik veya bilgi kullanımı sorununuz varsa, lütfen bizimle info@sinemasal.org adresinden irtibata geçiniz. Gizlilik Kalkanı web sitesinde ayrıntılı olarak açıklanan belli koşullar altında, diğer anlaşmazlık çözümü prosedürleri tamamlandığı zaman bağlayıcı tahkim başvurusunda bulunabilirsiniz.

Talep edilmesi halinde, Sinemasal size Kişisel Bilgilerinizi saklayıp saklamadığımız konusunda bilgi verecektir. Bilgilerinizi düzeltebilir veya bu bilgilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Talebinize yerel kanunlarda belirtilen süre ya da makul bir süre içerisinde yanıt vereceğiz.

Sinemasal'da yer alan bilgilerinizin silinmesini talep etmeniz durumunda Sinemasal'ın veritabanlarında yer alan tüm bilgilerin silineceğini lütfen unutmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra Sinemasal Hizmetlerinden hiçbirini artık kullanamazsınız; Kullanıcı Hesabınız ve tüm bilgileriniz kalıcı olarak kaldırılacak ve Sinemasal ileride hesabınızı geri yükleyemeyecek ve bilgilerinizi geri getiremeyecektir. Eğer ileride Sinemasal Destek ile temasa geçerseniz, sistem hesabınızı tanımayacak ve Destek görevlileri silinen hesabı bulamayacaktır.

5.3. Veri Yerelleştirme Yükümlülükleri: Eğer "veri yerelleştirme" veya "verilerin fiziksel ve coğrafi konumu" yükümlülüklerinin getirildiği (yani bir yetki alanındaki sakinlerin Kişisel Bilgilerinin o yetki alanının sınırları dâhilinde tutulmasını gerektiren) bir yetki alanında ikamet ediyorsanız ve biz bu durum dikkatimize sunulursa, bu yönde yasal bir yükümlülüğümüz bulunduğu takdirde, Kişisel Bilgilerinizi o sınırlar dâhilinde tutabiliriz.

Bunu yaparken, yukarıda açıklandığı üzere Amerika Birleşik Devletleri de dâhil, Kişisel Bilgilerinizi başka bir yerde toplamaya, saklamaya ve kullanmaya devam edebileceğimizi kabul ediyorsunuz.

Özet: Kişisel Bilgileri ABD, Avrupa, Türkiye veya diğer yetki alanlarında, ister kendimiz, ister iştiraklerimiz ve hizmet sağlayıcılarımızın yardımıyla saklayabilir ve işleyebiliriz. Sinemasal'ın veri depolama sağlayıcıları bilgilerinizi koruma ve emniyet altına almaya sözleşme hükümleri ile mecburdur. Diğerlerinin yanında, kullanıcılarımızın gizliliğini daha da korumak ve artırmak için, Sinemasal AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve ABD-İsviçre Güvenli Liman Gizlilik İlkelerine bağlı kalmaktadır. Bazı yetki alanları, sakinlerinin bilgilerini yerel olarak tutmamızı ve saklamamızı gerektirmektedir. Bu tür bilgileri ABD de dâhil, başka bir yerde toplayabilir, işleyebilir, saklayabilir ve kullanabiliriz.
 

6. Sinemasal sponsorluk, gönüllülük ve iş başvuruları

 

Sinemasal, tüm vasıflı Başvuru Sahiplerinin Web Sitemizdeki ilgili Sponsorluk, Gönüllülük ve İş Başvuru Formu ile veya tarafımızca sağlanan diğer yollardan irtibat bilgilerini, kişisel ve kurumsal bilgilerini ve CV'sini ("Başvuru Sahiplerinin Bilgileri") göndererek www.sinemasal.org internet sitesine ait sayfalardan yayınlanan açık pozisyonlardan herhangi birine başvurmasını memnuniyetle karşılamaktadır. Başvuru Sahiplerimiz için gizlilik ve sır saklamanın çok önemli olduğunu biliyoruz ve Başvuru Sahiplerinin Bilgilerini gizli tutmaya ve yalnızca Sinemasal'ın kurum içi işe alma amaçları (Başvuru Sahiplerini tanımlamak, başvurularını değerlendirmek, işe alma ve istihdam kararlarını almak ve Başvuru Sahipleri ile telefonla veya yazılı olarak irtibat kurmak da dâhil) doğrultusunda kullanma ilkesine bağlı kalmaktayız.

Sinemasal'ın kendisine verilen Başvuru Sahibi Bilgilerini başvurulan pozisyon doldurulduktan veya kapandıktan sonra da en fazla iki yıl muhafaza edebileceğini lütfen dikkate alınız. Bunun yapılmasının sebebi Başvuru Sahiplerini Sinemasal'daki başka pozisyonlar ve fırsatlar için tekrar değerlendirebilmemiz, Başvuru Sahibi Bilgilerini gelecekte onlar tarafından yapılacak başvurular için referans olarak kullanabilmemiz ve eğer Başvuru Sahibi işe alınırsa Sinemasal'daki işine ilişkin ek istihdam ve iş amaçları içindir. Eğer Başvuru Sahibi Bilgilerinizi Sinemasal'a daha önce gönderdiyseniz ve şimdi bu bilgilere erişim sağlamak, güncellemek veya Sinemasal'ın sistemlerinden sildirmek istiyorsanız, bize info@sinemasal.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Özet: Tüm vasıflı iş arayanların bize irtibat bilgileri ve CV'lerini göndererek açık pozisyonlarımızdan herhangi birine başvurmalarını memnuniyetle karşılarız. Bu bilgileri yalnızca kurum içi işe alma, istihdam ve iş amaçları doğrultusunda kullanıyoruz.

7. Kişisel bilgilerin üçüncü taraflarla paylaşılması

Sinemasal Kişisel Bilgilerinizi üçüncü taraflarla yalnızca aşağıdaki şekillerde ve durumlarda paylaşabilir (veya diğer bir şekilde bu bilgilere erişim sağlamalarına izin verebilir):

7.1. Üçüncü Taraf Hizmetleri:

Sinemasal, sundukları hizmetler ve çözümler kendi hizmetlerimiz ve çözümlerimizi tamamlayan, kolaylaştıran ve destekleyen birtakım seçkin hizmet sağlayıcıları ile ortaklık yapmaktadır. Bu hizmetler ve çözümler arasında iletişim ve içerim dağıtım ağları (CDN), faturalandırma ve ödeme işleme hizmetler, sahteciliği algılama ve önleme hizmetleri, web analizi, e-posta dağıtım ve izleme hizmetleri, oturum kayıt ve uzaktan erişim hizmetleri, performans ölçümü, veri optimizasyonu ve pazarlama hizmetleri, içerik sağlayıcıları ve bizim hukuki danışmanlarımız ve mali müşavirlerimiz (topluca, "Üçüncü Taraf Hizmeti/Hizmetleri") bulunmaktadır.

Bu Üçüncü Taraf Hizmetleri Ziyaretçilerimizin ve Kullanıcılarımızın Kişisel Bilgileri ve/veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerini, her birinin Hizmetlerimiz ve işimizin kolaylaştırılması ve desteklenmesindeki belirgin rolleri ve amaçlarına bağlı olarak, tamamen veya kısmen alabilir veya bu bilgilere diğer bir şekilde erişim sağlayabilir ve yalnızca bu amaçlar doğrultusunda kullanabilir.

 

Her ne kadar Hizmetlerimiz başka web sitelerine ve hizmetlere bağlantılar içeriyor olabilse de, bu web sitelerinin ve hizmetlerin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığımızı dikkate alınız ve Hizmetlerimizi terk ettiğiniz zaman uyanık olmanızı ve ziyaret ettiğiniz her bir web sitesi ve hizmetin ve tüm web siteleri ve hizmetlerin gizlilik beyanlarını Kişisel Bilgilerinizi vermeden önce okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. İşbu Gizlilik Politikası bu tür bağlantı verilen üçüncü taraf web siteleri ve hizmetleri için geçerli değildir.

Sinemasal Gizlilik Kalkanı çerçevesinde elde ettiği Kişisel Bilgilerden sorumludur ve bu kişisel bilgileri Gizlilik Kalkanı İlkelerinde tanımlanan şekilde bilahare bir üçüncü tarafa aktarmaktadır. Özellikle de, Sinemasal zarara yol açan olaydan sorumlu olmadığını kanıtlamadıkça, kendi adına Kişisel Bilgileri işlemek için görevlendirdiği üçüncü taraf temsilciler bu görevi İlkelerle bağdaşmayan bir şekilde yerine getirdikleri takdirde, Sinemasal Gizlilik Kalkanı İlkeleri çerçevesinde sorumlu ve yükümlü kalacaktır.

7.2.Yasaların Uygulaması, Yasal Talepler ve Görevler:

Yerel veri koruma kanunlarınca izin verilen durumlarda, Sinemasal bir mahkeme celbi, yasal takip, arama emri veya mahkeme emri gibi yasal bir talep uyarınca veya ilgili kanunların bizi zorunlu tuttuğuna iyi niyetle inandığımız takdirde ilgili kanunlar uyarınca, size haber vererek veya vermeden Kişisel Bilgilerinizi ifşa edebilir veya diğer bir şekilde başkalarının Kişisel Bilgilerinize erişim sağlamalarına izin verebilir.

7.3. Hakların ve Güvenliğin Korunması:

Bunu yapmanın Sinemasal'ın, Kullanıcılarımızdan birinin veya genel halktan birinin hakları, mülkleri veya kişisel güvenliğini koruyacağına iyi niyetle inandığımız takdirde, Sinemasal, size haber vererek veya vermeden Kişisel Bilgilerinizi paylaşabilir.

7.4. Sosyal Medya Özellikleri ve Çerçeveli Sayfalar:

Hizmetlerimiz "Facebook ile Bağlan" veya "Google ile Giriş Yap" özellikleri, "Facebook Beğen" butonu, "Bunu Paylaş" butonu ve diğer etkileşimli mini programlar gibi bazı Sosyal Medya özellikleri ve pencere öğeleri, tek seferlik oturum açma özellikleri ("Sosyal Medya Özellikleri") içermektedir. Bu Sosyal Medya Özellikleri, IP adresiniz ve Web Sitemizde hangi sayfayı ziyaret ettiğiniz gibi bilgileri toplayabilir ve düzgün çalışmalarına olanak vermek için bir çerez yerleştirebilir. Sosyal Medya Özellikleri bir üçüncü tarafça veya doğrudan Hizmetlerimiz üzerinde barındırılmaktadır. Bu tür üçüncü taraflarla etkileşimleriniz bizim değil, onların politikalarına tabidir. 

Hizmetler ayrıca, Web Sitemiz ve Hizmetlerimizin görünümü ve hissi muhafaza edilirken Üçüncü Taraf Hizmetleri ve diğer taraflara ve diğer taraflardan içerik sağlamak için, örneğin sayfa çerçeveleme teknikleri ("Çerçeveler") vasıtasıyla Kişisel Bilgilerinizi üçüncü taraflarla doğrudan paylaşmanıza olanak verebilir. Bu tür Çerçeveler vasıtasıyla herhangi bir Kişisel Bilgiyi etkileşmeyi veya paylaşmayı seçerseniz, gerçekte bu bilgiyi bize değil, üçüncü taraflara sağladığınızı ve üçüncü tarafların Sosyal Medya Özellikleri ile yapılan bu etkileşimlerin ve paylaşımların da bizim değil, bu üçüncü tarafların politikalarına tabi olduğunu lütfen dikkate alınız.

7.5. Sinemasal Bağlı Kuruluşları ve İştirakleri:

İşbu Gizlilik Politikasında açıklanan amaçlar doğrultusunda, Kişisel Bilgileri topluluğumuz dâhilinde paylaşabiliriz. Örneğin, Kişisel Bilgilerinizi dünya genelinde kurulması muhtemel kuruluşlarımız ile Hizmetlerimizin kolaylaştırılması ve size (ve Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınıza) sağlanması sürecince paylaşabiliriz. Buna ek olarak, Sinemasal'ın veya bağlı kuruluşlarından herhangi birinin kontrolünde bir birleşme, hibe, satın alma veya esasen varlıklarının tümünün satın alınması da dâhil herhangi bir değişim gerçekleştiği takdirde, Kişisel Bilgileriniz bu olaya dâhil olan taraflarla da paylaşılabilir. Kontroldeki bu değişimin bizde saklanmakta olan Kişisel Bilgilerinizi bariz bir şekilde etkileyebileceğini düşündüğümüz takdirde, bu olaya ve Kişisel Bilgilerinize ilişkin olarak sahip olduğunuz seçeneklere dair sizi e-posta yoluyla ve/veya Web Sitemizde kolayca görünen bir bildiri vasıtasıyla bilgilendireceğiz. 

Avrupa Birliği ve İsviçre'de kurulması muhtemel Sinemasal iştirakleri ve bağlı kuruluşlarının Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulması muhtemel Sinemasal'a bağlı kuruluşlar ile Kişisel Bilgileri paylaşması konusunda AB-ABD ve ABD-İsviçre Gizlilik Kalkanı çerçevelerine uyulacaktır.

 

Açıkça belirtmek gerekirse, yasal bir zorunluluğumuz bulunduğu takdirde, vereceğiniz açık bir onayın ardından Sinemasal yukarıda açıklananlar haricindeki başka şekillerde de Kişisel Bilgilerinizi paylaşabilir. Ayrıca, başkaca bir onay gerekmeksizin Sinemasal, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Kişisel Olmayan Bilgileri aktarabilir, paylaşabilir, ifşa edebilir veya diğer bir şekilde kullanabilir.

Özet: Ziyaretçilerimiz ve kullanıcılarımıza ait bilgileri bazı hizmet sağlayıcıları, emniyet görevlileri ve uygulama geliştiricileri de dâhil, çeşitli üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bilgiler yalnızca bu politika uyarınca paylaşılabilir. 

8. Çerezler ve Diğer izleme teknolojilerinin kullanımı

Sinemasal, pazarlama, analiz ve teknoloji ortakları ile beraber, bazı gözleme ve izleme teknolojileri (örneğin çerezler, işaretçiler, pikseller, etiketler ve betikler) kullanmaktadır. Bu teknolojiler Hizmetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürmek, sağlamak ve geliştirmek için ve Kullanıcılarımıza daha iyi bir deneyim sağlamak için kullanılmaktadır. Örneğin, bu teknolojiler sayesinde, Kullanıcılarımızın tercihlerini ve kimlik doğrulaması yapılmış oturumları sürdürebiliyor ve izleyebiliyor, Hizmetlerimizi daha güvenli hale getirebiliyor, teknik sorunları, kullanıcı trendlerini ve kampanyaların etkinliğini tanımlayabiliyor, Hizmetlerimizin genel performansını izleyebiliyor ve artırabiliyoruz. 

 

Çerez yerleştiren veya Hizmetlerimiz vasıtasıyla diğer izleme teknolojilerini kullanan Üçüncü Taraf Hizmetlerinin nasıl bilgi topladıkları ve bu bilgileri nasıl sakladıklarına ilişkin kendi politikaları olabileceğini lütfen dikkate alınız. Bu uygulamalar Gizlilik Politikamızın kapsamında değildir ve bunlar üzerinde herhangi bir denetimimiz bulunmamaktadır. 

 

Çerezler: Bu teknolojilerden bazılarının düzgün çalışabilmesi için, küçük bir veri dosyasının ("çerez") cihazınıza indirilmesi ve orada depolanması gerekir. Varsayılan olarak, oturum ve kullanıcı kimliği doğrulama, güvenlik, Kullanıcının tercihlerini saklamak (ör. varsayılan dil ve ayarlara ilişkin), bağlantı kararlılığı (ör. karşıya medya yüklemek, bağış, e-Ticaret özelliklerini kullanmak için vs.) hizmetlerimizin performansını ve pazarlama kampanyalarını izlemek ve Hizmetlerimizi genel anlamda sağlamak ve geliştirmek için bazı kalıcı çerezler kullanıyoruz. 

Çerezleri silmek veya engellemek isterseniz, çerezlerin depolandığı dosyanın veya dizinin konumunu nasıl bulabileceğiniz konusundaki talimatlar için internet tarayıcınızın yardım ve destek bölümüne bakabilirsiniz. Çerezleri silme ve denetleme konusundaki bilgiler ayrıca www.AboutCookie.org web sitesinde de mevcuttur (bu web sitesinin Sinemasal tarafından sağlanmadığını ve bu nedenle doğruluğu, eksiksizliği ve elverişliliği konusunda garanti veremeyeceğimizi lütfen dikkate alınız). 

Çerezlerimizi silmenin veya gelecekteki çerezleri veya izleme teknolojilerini devre dışı bırakmanın Hizmetlerimizin bazı alanlarına veya özelliklerine erişim sağlamanızı engelleyebileceğini veya kullanıcı deneyiminizi diğer bir şekilde olumsuz etkileyebileceğini lütfen dikkate alınız. 

 

Açık Gifler: Biz ve bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri, Hizmetlerimizin etkinliğini ve performansını ölçerek Hizmetlerimizi gerek bizim geliştirmemize, gerekse de Üçüncü Taraf Hizmetlerinin geliştirmesine olanak veren ve açık gifler (Web İşaretçileri/Web Böcekleri olarak da bilinir) olarak adlandırılan bir yazılım teknolojisini kullanabiliriz. Açık gifler işlev açısından çerezlere benzer, benzersiz bir tanımlayıcıya sahip küçük grafiklerdir, ancak bunlar cihazınızda depolanmak yerine Hizmetlerimiz içerisinde gömülüdür. 

 

Flash ve HTML5: Biz ve bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri ayrıca "Flash çerezleri" ve "HTML5" olarak bilinen bazı izleme teknolojilerini de, ağırlıklı olarak reklam amaçları doğrultusunda kullanabiliriz. Çeşitli tarayıcılar bu teknolojilerin kaldırılması veya engellenmesi için kendi yönetim araçlarını sunabilirler. Flash çerezlerini yönetme konusunda daha fazla bilgi web sitesinde mevcuttur (bu web sitesinin Sinemasal tarafından sağlanmadığını ve bu nedenle doğruluğunu, eksiksizliğini ve elverişliliğini konusunda garanti veremeyeceğimizi lütfen dikkate alınız). 

 

Davranışsal Hedefleme/Yeniden Hedefleme: Bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri ve reklam ağları Web Sitemiz, Sinemasal Uygulamaları ve Sinemasal mobil uygulamalarında reklamlar sergileyebilir veya başka web sitelerindeki reklamlarımızı yönetebilir. Bu taraflar, ilgi alanlarınız ve tercihleriniz esasında hedefli reklamlar sunmak amacıyla Hizmetler ve farklı üçüncü taraf Hizmetlerindeki faaliyetlerinize dair belli bilgileri toplamak için bazı izleme teknolojilerini kullanabilirler. Belli reklam verenler ve reklam ağlarının size hedefli reklamlar göstermemesini buraya tıklayarak (veya eğer Avrupa Birliği'nde bulunuyorsanız buraya (YourChoicesOnline.eu tarafından sağlanmaktadır) tıklayarak talep edebilirsiniz. Bunu yapmanın size tüm reklamların gösterilmemesini sağlamadığını ve reklam gösterilmemesi talebinizin yalnızca belirli bir reklam için olacağını lütfen dikkate alınız. Gösterilmemesini talep etmediğiniz reklamlar size gösterilmeye devam edecektir.

Kullanıcı Bilgilerine Bilgi Eklenmesi: Halka açık veritabanları ve kendilerinden bilgi satın almış olduğumuz üçüncü taraflar da dâhil, başka kaynaklardan size ait bilgileri alabilir ve bu bilgileri halihazırda elimizde bulunan size ait bilgilerle birleştirebiliriz. Bunu yapmak kayıtlarımızı güncellememizi, genişletmemizi ve incelememizi, yeni müşteriler tanımlamamızı ve ilginizi çekebilecek ürün ve Hizmetler sunmamızı sağlayacaktır. Kişisel Bilgilerinizi bu üçüncü taraflardan aldığımız durumlarda, bu üçüncü tarafların sözleşme hükümleri ile Kişisel Bilgilerinizin bize ifşa edileceği ve kullanmadan önce Kişisel Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmamızı sağlayacak tedbirleri aldığımız konusunda sizi bilgilendirmek zorunda olduğundan emin oluruz. Eğer bize başkalarına ait kişisel bilgiler verirseniz veya başkaları size ait kişisel bilgileri bize verirse, o bilgileri yalnızca bize verildiği belirli amaç doğrultusunda kullanacağız. 

 

"Beni İzleme" (Do Not Track) Sinyalleri: Bir tarayıcı veya mobil uygulamanın HTTP üst bilgisindeki bir "Beni İzleme" sinyaline yanıt olarak uygulamalarımızı değiştirmediğimizi lütfen dikkate alınız.

Özet: Biz ve bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri, hizmetlerimiz vasıtasıyla çerezler ve benzer izleme teknolojileri kullanabiliriz. Bu teknolojiler çoğunlukla kararlılık, güvenlik, işlevsellik, performans ve reklam amaçları doğrultusunda kullanılır. Tarayıcı ayarlarınız ve diğer kaynaklar vasıtasıyla kendiniz bu izleme teknolojilerini engelleyebilir, devre dışı bırakabilir veya diğer bir şekilde yönetebilirsiniz - ancak bunu yapmanın hizmetlerimizi deneyimleme şeklinizi olumsuz etkileyebileceğini lütfen dikkate alınız.

9. Sinemasal'dan Gelen İletişimler
9.1. Promosyon İletileri:

Bu tür promosyon iletileri ve çağrılar almak istemediğiniz takdirde, dilediğiniz zaman Sinemasaı'ı bilgilendirebilir veya aldığınız promosyon iletişimleri içerisinde yer alan "abonelikten çık" veya DURDUR talimatlarını yerine getirebilirsiniz.

Size gönderdiğimiz promosyon içeriklerinin makul ve orantılı bir ölçüde olması ve bilgilerinize dayalı olarak ilginizi çekeceğine ya da sizin için önemli olduğuna inandığımız bilgileri size göndermek için gerekli tedbirleri alıyoruz.

9.2. Hizmet, Bağış Alındı, Sertifika ve Faturalandırma İletileri:

Sinemasal ayrıca sizinle Hizmetlerimize veya Hizmetlerimizi kullanmanıza ilişkin olarak da irtibat kurabilir. 

Örneğin, belli bir Hizmete geçici olarak bakım için ara verildiği takdirde, destek talebinizi veya e-postanızı yanıtlamak, güncel veya yaklaşan abonelikleriniz için yaklaşan veya gecikmiş ödemelere ilişkin hatırlatmalar veya uyarılar göndermek, kötüye kullanmaya dair şikayetleri iletmek ve sizi Hizmetlerimizdeki önemli değişiklikler konusunda bilgilendirmek için (kullanabileceğimiz vasıtalardan herhangi biriyle) size bir bildirimde bulunabiliriz.

Bu tür iletileri alabilmeniz önemlidir. Bu nedenle, artık bir Sinemasal Ziyaretçisi, Destekçisi, Etkinlik Katılımcısı ya da Kullanıcısı olmadıkça (bunu hesabınızı devre dışı bırakarak yapabilirsiniz), bu tür Hizmet ve Faturalandırma İletilerini almama talebinde bulunamazsınız.

Özet: Size promosyon iletileri ve içerikleri gönderebiliriz. Bizimle irtibata geçerek veya "abonelikten çıkarak" promosyon iletileri almaktan kolayca vazgeçebilirsiniz.

Sizinle ayrıca hizmetlere ve faturalandırmaya ilişkin iletiler ve içeriklerle de irtibat kurabiliriz. Bu mesajları almama talebinde bulunamazsınız.

10. Kişisel bilgilerinize ilişkin haklarınız

Kişisel Bilgileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanız önemlidir. Bu nedenle Sinemasal Kişisel Bilgilerinize erişim sağlamanıza, bir kopyasını almanıza, değiştirmenize, silmenize ya da kullanımını sınırlandırmayı talep etmenize olanak verecek tedbirleri almaktadır. 

 

Talep edilen Kişisel Bilgileri ifşa etmeden önce, kimliğinizi doğrulamak için ve güvenliği sağlamak için sizden ek bilgiler isteyebiliriz. Kanunlarca izin verilen durumlarda (örneğin eğer talebiniz temelsiz ya da aşırı ise) bir ücret alma hakkımız saklıdır.

Eğer bir Sinemasal Ziyaretçisi ya da Kullanıcısı iseniz ve Bizde sakladığınız Kişisel Bilgilere (size veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınıza ait) erişim sağlamak, bir kopyasını almak ve/veya bizim bu bilgilerde düzeltmeler yapmamızı istediğiniz veya doğrudan pazarlama amaçları doğrultusunda üçüncü taraflara ifşa etmiş olduğumuz size ait Kişisel Bilgilerin bir listesini talep etmek istediğiniz takdirde, lütfen info@sinemasal.org adresinden bize ulaşın. Ayrıca talebinizi posta ile Sinemasal Kültür Sanat Derneği, Balat Mah. Yıldırım Cad. No:128/1 Fatih, İstanbul 34087 Türkiye adresine de iletebilirsiniz.

Talebinizi derhal yerine getirmek için, dikkate alınması gereken yasal ve izin verilen diğer hususlar ışığında her türlü makul çabayı göstereceğiz (talebinizi yerine getirebilmek için sizden başka bilgiler talep etmemiz gerekmedikçe).​

Sinemasal hesabınızı kalıcı olarak silmenin tüm bilgilerinizi Sinemasal'ın veritabanlarından sileceğini lütfen unutmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra Sinemasal Hizmetlerinden hiçbirini artık kullanamazsınız; Kullanıcı Hesabınız ve tüm bilgileri kalıcı olarak kaldırılacak ve Sinemasal ileride hesabınızı geri yükleyemeyecek ve bilgilerinizi geri getiremeyecektir. Eğer ileride Sinemasal Destek ile temasa geçerseniz, sistem hesabınızı tanımayacak ve Destek görevlileri silinen hesabı bulamayacaktır.

Özet: Bizde saklanan Kişisel Bilgilerinize erişim sağlamayı, bir kopyasını almayı, değiştirmeyi, silmeyi ya da kullanımını sınırlandırmayı talep edebilirsiniz. Bunun için bize bir e-posta yollamanız yeterlidir. Taleplerinizi makul bir süre içerisinde yanıtlayacağız.

11. Veri Saklama

Kişisel Bilgilerinizi Kullanıcı Hesabınız aktif olduğu veya size Hizmetleri sağlayabilmek için işbu Gizlilik Politikasında belirtilen şekilde ya da diğer bir şekilde ihtiyaç duyulduğu sürece saklayabiliriz.

Bu Kişisel Bilgileri siz Kullanıcı Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra ve/veya belli Hizmetleri kullanmaya son verdikten sonra dahi, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için makul ölçüde gerektikçe, Kullanıcılarımıza ilişkin anlaşmazlıkları çözümlemek, sahteciliği ve kötüye kullanmayı önlemek, anlaşmalarımızı uygulamak ve/veya meşru çıkarlarımızı korumak için bu Kişisel Bilgileri saklamaya devam edebiliriz.

Elimizdeki bilgiler için geçerli bir veri saklama politikamız bulunmaktadır. Kişisel Bilgilerinizin artık gerekmediği durumlarda bilgilerinizin güvenli bir şekilde silinmesini sağlayacağız.

Özet: Bilgilerinizi hesabınız aktif olduğu sürece ve gerekirse daha uzun bir süreyle saklayabiliriz (örneğin, daha uzun süre saklamak yönünde yasal bir yükümlülüğümüz bulunuyorsa veya çıkarlarımızı korumak için ihtiyaç duyarsak).

12. Güvenlik

Sinemasal, fiziksel, elektronik ve yöntemsel tedbirler de dâhil olmak üzere, bizimle paylaştığınız Kişisel Bilgileri korumak için tasarlanmış güvenlik tedbirlerini almıştır. Diğerlerinin yanında, Hizmetlerimizin çoğu alanlarında HTTPS güvenli erişim sunmaktayız; belirli satın alma formlarımız vasıtasıyla hassas ödeme bilgilerinin iletilmesi (örneğin kredi kartı numarası gibi) endüstri standardındaki SSL/TLS şifreli bir bağlantı ile korunmaktadır ve düzenli olarak bir PCI DSS (Payment Card Industry (PCI) Veri Güvenliği Standartları) sertifikasını düzenli olarak muhafaza etmekteyiz. Ayrıca sistemlerimizi muhtemel zayıf noktalar ve saldırılara karşı sürekli izlemekteyiz ve Hizmetlerimizin güvenliğinin ve Ziyaretçilerimiz ile Kullanıcılarımızın gizliliğinin korunmasını daha da artıracak yeni yollar ve Üçüncü Taraf Hizmetlerinin arayışındayız. 

Sinemasal tarafından alınan tüm önlemlere ve gösterilen tüm çabalara rağmen, Kişisel Bilgilerinizin ve karşıya yüklediğiniz, yayınladığınız veya diğer bir şekilde Sinemasal veya bir başkası ile paylaştığınız tüm diğer Kullanıcı İçeriklerinin mutlak korunmasını ve güvenliğini garanti edemeyiz ve etmiyoruz.

Bu yüzden, sitemizi kullanırken gerekli yerlerde güçlü şifreler koymanızı ve ifşa edilmesinin size önemli veya telafisi mümkün olmayan zararlar verebileceğine inandığınız hassas bilgileri bize sağlamaktan kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz. 

Dahası, Hizmetlerimizdeki bazı alanlar diğerlerinden daha az güvenli olduğu için (örneğin, SSL olmayan bir sayfaya geçtiğinizde) ve e-posta ile anlık mesajlaşma güvenli iletişim şekilleri olarak kabul edilmediği için, bu alanlardan hiçbirinde veya bu yöntemlerden herhangi biriyle hiçbir Kişisel Bilgiyi paylaşmamanızı rica ve şiddetle tavsiye ederiz. 

Hizmetlerimizin güvenliğine ilişkin herhangi bir sorunuz olursa, bize info@sinemasal.org adresinden çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Özet: Kişisel bilgilerinizi korumaya ve bilgilerinizi daha da iyi koruyabilmek için çeşitli güvenlik tedbirlerini almaya büyük önem veriyoruz. Ancak, mutlak bir korumayı garanti edemediğimiz için - dikkatli olmanızı, sitemizi kullanırken gerekli durumlarda güçlü bir şifre koymanızı ve açığa çıktığı takdirde size büyük zarar verebilecek hassas bilgileri göndermekten kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

13. Herkese açık forumlar ve kullanıcı içerikleri

Hizmetlerimiz herkese açık bloglar, topluluklar ve destek forumları sunmaktadır. Bu alanlarda sağladığınız bir bilginin bu alanlara erişim sağlayan başkaları tarafından okunabileceği, toplanabileceği ve kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Kişisel Bilgilerinizin bloglarımız, topluluklarımız ve forumlarımızdan kaldırılmasını talep etmek için bize info@sinemasal.org adresinden ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda, Kişisel Bilgilerinizi bu alanlardan kaldırmamız mümkün olmayabilir. Örneğin, ilgili profilinize bir üçüncü taraf uygulaması ile giriş yapmışken (ör. Facebook sosyal eklenti uygulaması) bir yorum yayınlamak için o uygulamayı kullanırsanız ve o uygulama vasıtasıyla platformda yayınladığınız Kişisel Bilgileri kaldırmak isterseniz, o uygulamaya giriş yapma veya o uygulamanın sağlayıcısı ile irtibata geçmelisiniz.

Her halükarda, bu alanlarda herkese açık bir şekilde yayınlamak istemediğiniz bir bilgiyi yayınlamaktan (veya bilgiyi yayınlamak için herhangi bir yayınlama aracını kullanmaktan) kaçınmanızı öneririz.

Özet: Eğer bir bilginin herkese açık olmasını istemiyorsanız, o bilgiyi Hizmetlerimizdeki herkese açık alanlarda veya kendi kullanıcı sitenizde yayınlamaktan lütfen kaçının.

14. Kullanım Koşulları, Güncellemeler ve Yorumlama

İşbu Gizlilik Politikasını ilgili kanunlar uyarınca ve bilgileri toplama, kullanma ve saklama uygulamalarımızda yapılan değişiklikleri yansıtacak şekilde güncelleyebiliriz. "Önemli" addettiğimiz herhangi bir değişiklik yaptığımız takdirde (tamamen kendi iyi niyetli takdirimize bağlı olarak), mevzubahis değişiklik yürürlüğe girmeden önce sizi bilgilendireceğiz. (E-posta, SMS vb. bildirim yöntemlerinden birini kullanarak). Gizlilik uygulamalarımız hakkındaki en yeni bilgiler için bu sayfayı belirli aralıklarla gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Aksi belirtilmedikçe, Web Sitemiz, Sinemasal Uygulamaları, Mobil Uygulamalar ve diğer Hizmetlere ilişkin olarak en güncel Gizlilik Politikamız, hakkınızda sahip olduğumuz tüm bilgiler için geçerlidir. 

 

İşbu Gizlilik Politikasının içerdiği tüm başlıklar, alt bilgiler ve madde başlıkları ve "Özet" kısımlarındaki tüm açıklamalar yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla verilmiştir ve işbu Gizlilik Politikasının herhangi bir maddesini veya hükmünü hiçbir şekilde tanımlamaz ve açıklamaz ve bizi hiçbir şekilde yasal olarak bağlamaz. 

 

İşbu Gizlilik Politikası Türkçe dilinde yazılmıştır ve sizin için uygun olması halinde başka dillere tercüme edilebilir. İşbu Gizlilik Politikasının tercüme edilmiş (Türkçe olmayan) bir versiyonu herhangi bir şekilde Türkçe versiyonu ile çakıştığı takdirde, Türkçe versiyonun hükümleri geçerli olacaktır.

Özet: Bu politikayı dilediğimiz zaman değiştirebiliriz. Önemli değişiklikleri size bildireceğiz.

 

Sadece ana açıklamalar yasal olarak bağlayıcı niteliktedir (Özetler yalnızca açıklık getirmek içindir).

15. İrtibat bilgileri

 

İşbu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz olursa ya da Bölüm 10'da açıklanan haklarınızdan herhangi birini kullanmak isterseniz, info@sinemasal.org adresinden Veri Koruma Görevlisi ekibimize ulaşabilirsiniz. İşbu Gizlilik Politikası uyarınca Kişisel Bilgilerinizin kullanımına ilişkin tüm şikâyetleri çözümlemeye çalışacağız.

Bize aynı zamanda posta yoluyla da şu adresten ulaşabilirsiniz: Balat Mah. Yıldırım Cad. No:128/1 Fatih, İstanbul 34087 Türkiye.

E-BULTEN ABONELİĞİ

E-bulten Aboneliği

Sevgili Sinemasal e-bülten üyeleri,

Sinemasal bülten üyeliği kapsamında bizlere sağladığınız e-posta adreslerinize belirli aralıklarla çeşitli konularda e-bülten gönderimleri yaparak sizlerle iletişim kurmaktayız. Bizlere şahsen sağladığınız kişisel verileriniz niteliğindeki ad, soyad ve e-posta adresi bilgileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu madde 5.1 ve 25 Mayıs 2018'de yürürlüğe giren yeni veri koruma kanunu GDPR’ın gereksinimleri kapsamında üyelik süresi zarfınca ve sadece e-bülten gönderimleri yapılarak sizlerle iletişim kurmak amacıyla kayıtlarımızda tutulmaktadır, herhangi bir üçüncü tarafla paylaşılmamaktadır.

E-bülten üyeliğinden ve davetli listemizden çıkmak istemeniz hâlinde lütfen info@sinemasal.org elektronik posta adresimiz aracılığıyla üyelikten ayrılmak istediğiniz e-mail adresinizi ve varsa diğer ek bilgileri bizimle paylaşınız. Sizden üyelik sonlandırma talebi gelmesi hâlinde üyeliğinizi sonlandıracağız ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanun’u uyarınca kişisel verilerinizi kayıtlarımızdan sileceğiz. Bu yönde herhangi bir işleminiz olmaması hâlinde ise halihazırda açık rızanız ile sağlamış olduğunuz kişisel verilerinizi bülten üyeliğiniz süresi zarfınca kayıtlarımızda tutarak e-posta adreslerinize e-bülten gönderimlerimizi yapmaya devam edeceğimizi belirtmek isteriz.

Bununla birlikte 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesi kapsamında kişisel verilerinizin:

a) İşlenip işlenmediğini öğrenme,

b) İşlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

c) İşlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

d) Yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

e) Eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

f) KVKK’nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme,

g) Aktarıldığı üçüncü kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme,

h) Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

i) Kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakkına sahip olduğunuzu hatırlatırız.

Veri Sorumlusu: Sinemasal Kültür Sanat Derneği

Adres: Balat Mah. Yıldırım Cad. No:128/1 Fatih, İstanbul 34087 Türkiye

bottom of page