top of page

SİTE KULLANIM KOŞULLARI

Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Sinemasal ve alt marka isimleri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir. Sitede yer alan içerikler (Etkinlik Konseptleri, Yazılar, Fotoğraflar, Videolar vb.) Site Kullanım Koşulları'nda da açıkça belirtildiği üzere; yazılı, görsel ve işitsel basın çalışmaları ile kişi, kurum ve kuruluşların Sinemasal'ın ve etkinliklerinin duyurulmasına destek amaçlı paylaşımları haricinde başka bir amaçla izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz. (Son güncelleme: 5 Mart 2023)

Sinemasal Telif Hakları hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayın.

Sinemasal.org Kullanım Koşullarına Hoş Geldiniz! 

Sizi aramızda görmekten dolayı çok mutluyuz. Sitemizi ziyaret etmeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

 

Aşağıda, web sitemizi ziyaret eden veya hizmetlerimizi kullanan herkes için geçerli olan bazı önemli hukuki şartların bir listesini bulacaksınız. Gerek sizi, gerekse kendimizi korumanın yanı sıra, çalışmalarımızı yürütebilmek ve herkes için daha eğlenceli bir hale getirmek için bu şartları getirmek durumundayız.

Hukuki şartlar ve koşullarla ilgili metinleri okumanın oldukça sıkıcı olabileceğinin farkındayız. Bu nedenle bu deneyiminizi olabildiğince kısa, öz ve anlaşılır bir hale getirmeye çalıştık. Anılan şartları ve koşulları nasıl iyileştirebileceğimiz konusunda olabilecek önerilerinizi memnuniyetle bekliyoruz. Bu konuda info@sinemasal.org e-posta adresinden bizimle temasa geçiniz.

Yasal Uyarı:

 

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘Site Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi kullanan ziyaretçilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır.

 

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar Enes Kaya’ya aittir ve onun tarafından bilabedel Sinemasal Kültür Sanat Derneği’ne devredilmiştir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; bu uyarıyı okuduğunuzu, anladığınızı ve uyarıda yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. 

 

Sinemasal.org sitesinde yer alan bilgiler, tavsiye ve yorumlar Sinemasal Kültür Sanat Derneği’nin kurumsal deneyimlerini yansıtmaktadır. Özel danışmanlık kapsamında değildir. Burada yer alan tavsiye ve yorumlar tavsiyede bulunan ve yorum yapanların kişisel ve/veya kurumsal deneyimlerine dayanır. Buradaki görüşler sizlerin tercihlerinize ve kişiliğinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada bulunan bilgilere dayanılarak kültürel ve sanatsal etkinliklerin hayata geçirilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site içindeki, gerekse site için kullanmış olduğumuz kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitede bulunan bilgilerin kullanılması sonucunda okuyucuların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, maliyetlerden, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Sinemasal.org yönetimi ve bağlı kişi, kurum ve kuruluşlar sorumlu değildir. 

 

Sinemasal, (proje partnerleri, kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler ve katılımcıların talebi üzerine veya direkt kendi kurumsal kararları ile) etkinlik takvimi, programı, mekanı vb. sitede belirtilen tüm içerikte değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

TELİF HAKLARI

Telif Hakları

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu & Digital Millennium Copyright Act Gereği Yasal Uyarı:

 

Sinemasal.org sitesinde yer alan tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Sinemasal ve alt marka isimleri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir.

 

Sinemasal ve alt markalarının isim hakları, içeriği, şablonu, sloganı, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlara ait hakları saklıdır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

 

Bu site içerisinde yer alan etkinlik konseptleri, yazılar, fotoğraflar, videolar, en geniş anlamıyla hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsurları ve diğer unsurlar; yazılı, görsel ve işitsel basın çalışmaları ile kişi, kurum ve kuruluşların Sinemasal'ın ve etkinliklerinin duyurulmasına destek amaçlı paylaşımları haricinde başka bir amaçla izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun, kar amaçlı veya kar gütmeden, yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). 

 

Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda Sinemasal Kültür Sanat Derneği’nin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvafakati olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Sitenin hiç bir unsuru içinde yer alan dokümanlar size Sinemasal Kültür Sanat Derneği tarafından önceden verilmiş açık muvafakati olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.

 

Yukarıda açıkça belirtildiği üzere Sinemasal Kültür Sanat Derneği çalışmalarının tanıtılması ve etkinliklerinin duyurulması amacıyla, yazılı, görsel ve işitsel basın mensuplarının yapacağı dijital ve basılı çalışmalar ile kişi, kurum ve kuruluşların destek amaçlı paylaşımları bu kapsamın dışındadır.

 

Sitemizdeki içerikleri kar amaçlı veya kar gütmeden farklı amaçla kullanmak isterseniz info@sinemasal.org adresimiz üzerinden izin konusu ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

''Sinemasal’’ İçerikli Marka Adı Kullanım İhlali İhtarı: 

 

Sinemasal Kültür Sanat Derneği olarak, son zamanlarda derneğimize yapılan bilgilendirmeler ile bazı kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından organize edilen etkinliklerde, yayınlarda ve paylaşımlarda “Sinemasal” kelimesinin günlük hayattaki olağan kullanımın dışında kar amaçlı veya kar gütmeden bir etkinlik adı, yayın adı ve girişim adı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Ne var ki söz konusu kullanımların, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Enes Kaya adına çeşitli uzantılarıyla tescillenen “Sinemasal” içerikli marka adlarıyla karıştığı gözlemlenmektedir.

 

‘’Sinemasal’’ içerikli marka isimleriyle Sn. Enes Kaya adına aşağıdaki alanlarda kullanım hakları daha önce tescillenmiştir;

- Eğitim ve öğretim hizmetleri.

- Sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, idare hizmetleri.

- Spor, kültür ve eğlence hizmetleri (sinema, spor karşılaşmaları, tiyatro, müze, konser gibi kültür ve eğlence etkinlikleri için bilet sağlama hizmetleri dahil).

- Dergi, kitap, gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil).

- Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri.

- Haber muhabirliği hizmetleri, foto-muhabirliği hizmetleri.

- Fotoğrafçılık hizmetleri.

- Tercüme hizmetleri.

- Ve her gün yenilenen ve ilgili kurumlara yapılan güncel başvurularla tescillenen tüm alanlar.

Bizler, Sinemasal Ailesi olarak 2007 yılından bu yana her yıl Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu süreçte ‘’Sinemasal, Sinema Artık Köylerde!’’ , ‘’Sinemasal Way of Life ‘Radyo, TV, Gazete, Dergi | Yeni Bir Yaşam Şekli’’ , “Sinemasal, Bir Film İzlersin Hayatın Değişir!’’ , ‘’Sinemasal MiniFest ‘Siz Hayal Edin Biz Hayata Geçirelim!’’ , “Sinemasal House’’ ve ‘’Cinemasal’’ ifadelerinin marka tescillerini yönetim kurulu başkanımız Sn. Enes Kaya adına yaptırmış bulunmaktayız. 2014 yılından bu yana ise faaliyetlerimizi 2 Mayıs 2014’te resmi kuruluşu yapılan “Sinemasal Kültür Sanat Derneği” çatısı altında kurumsal olarak yürütmekteyiz. Birçok kişi, kurum ve kuruluşun katkı sağladığı derneğimiz bugün gelinen noktada, başta “Sinemasal Açık Hava Sinema Festivalleri” olmak üzere düzenlemiş olduğu çeşitli etkinliklerle birlikte, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda uluslararası arenada, kültür ve sanat faaliyetleri konusunda tanınır hale gelmiştir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı başta olmak üzere birçok kamu kurumu ile Sinemasal Kültür Sanat Derneği arasında iş birlikleri bulunmaktadır. 2017 yılında ise Peru, Güney Afrika ve Filipinler’de pilot ofisler açarak çalışmalarımızı Birleşmiş Milletler'e partner bir kuruluşu olarak sürdürme adına resmi girişimleri başlatmış bulunmaktayız. Derneğimiz ve yürüttüğümüz faaliyetler hakkında daha detaylı bilgiye web sitemiz www.sinemasal.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Ne yazık ki bir etkinlik adı, yayın adı ve girişim adı olarak “Sinemasal” kelimesinin kullanılması, kamuoyunda Sinemasal Kültür Sanat Derneği’nin çalışmalarıyla karıştırılması sonucunu doğurmaktadır. Aynı zamanda tarafımıza ait marka adlarının kullanımı hak ihlaline girmektedir. Bu sebeple “Sinemasal” kelimesinin günlük hayattaki olağan kullanımın dışında kar amaçlı veya kar gütmeden her ne sebeple olursa olsun kullanılmamasını rica ediyoruz. Derneğimize maddi ve manevi büyük emekler veren ve destek olan kişi, kurum ve kuruluşların hassasiyetinin de tarafınızca anlaşılacağını düşünüyoruz.

 

Bu ihtar derneğimiz tarafından, kullanım ihlali yapan kişi, kurum ve kuruluşlara karşı iyi niyetli olarak yapılan ilk ihtardır. Marka adı ihlalinin tespit edilmesi durumunda, gerek marka adı kullanım haklarını derneğimize bilabedel olarak veren Sn. Enes Kaya’nın gerekse uzun yıllardır derneğimize maddi ve manevi büyük emekler veren, destek olan ulusal ve uluslararası kişi, kurum ve kuruluşların haklarını korumak amacıyla ihlale sebep konuya taraf olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara noter aracılığıyla ihtar çekilecek, ''marka adı ullanım ihlali'' ve “fikri sınai hakların ihlali” nedenleriyle yasal yollara başvurulacaktır.

 

Sinemasal Kültür Sanat Derneği

Yönetim Kurulu

Sinemasal Alt Marka Adlarının Kullanım İhlali İhtarı: 

 

Bu site içerisinde yer alan tüm Sinemasal alt marka isimleri de aynı şekilde Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir. ‘’Anadolu Film Festivali’’ , ’’İstanbul Sinema Festivali’’ , ’’Fener-Balat Çocuk Festivali’’ , ‘’Sunshine Film & Art Festival’’ , ‘’CineRail | Festival Express’’ , “Track Your Impact’’ ve ‘’Peristera’’ markalarımız başta olmak üzere tüm Sinemasal alt markalarının kullanım ihlalleri için de yukarıda açıkça belirtilen yasal uyarılar geçerlidir.

Sinemasal.org sitesinde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı durumunda ve ‘’Sinemasal’’ içerikli marka ihlallerinde emek hırsızlığının ortadan kaldırılması amacıyla, yasalar çerçevesinde sonuna kadar uğraştığımızı bilmenizi isteriz.

bottom of page